Svatební koordinátor Karviná

Svatební koordinátorka je poměrně nová pozice, nová služba, která je stále více vyhledávána. Zařídit svatbu do detailů tak, aby vše klaplo perfektně, není jednoduché, ale svatební koordinátorka udělá vše podstatné.

Zažít svatbu jako z pohádky, splnit si svůj sen o svatbě, o které všichni budou mluvit jako o té nejlepší, na které kdy byli, je jedním z cílů a přání snoubenců. Jenže ne vždy se vše povede tak, jak má, zvláště v případě, že o potřebné záležitosti se nepostarají ti, co mají a vše se nechává na nevěstě, ženichovi, a tak dále. Najednou jsou lidé rozmrzelí, začnou se obviňovat, kdo co měl udělat a tak podobně. To už tak chodí a bohužel to odnáší nejvíce právě atmosféra dané svatby. Jenže to se všechno může změnit, pokud si necháte svatbu zařídit svatební koordinátorkou.

Svatební koordinátorka zařídí i nemožné

Jsou lidé, domnívající se, že svatební koordinátorka je služba zbytečná, že všechno si na svatbu zařídí nevěsta ráda sama. To sice z jedné strany pravda je, ale zas z druhého pohledu je nutné i pamatovat na to, že ne všechno nevěsta ví a zná a také se v oboru svateb tolik neorientuje jako svatební koordinátorka. Proto by mělo být pro budoucí nevěsty běžné se na svatební koordinátorku v pomoci v přípravách svatby, obrátit a vše řešit přes ni. Ač je to služba u nás ještě ne tak běžná v zemích západní Evropy, nebo třeba ve Spojených státech je funkce svatební koordinátorky nezbytná, což u nás jistě bude za pár let taky tradiční. Zatím však je to v rozpuku, mnoho lidí se domnívá, že tak zbytečně utratí peníze, což až tak nemusí být pravda. Každopádně svatební koordinátorka je tu od toho, aby vše potřebné zajistila a opravdu vám zařídila svatbu podle vašich snů a přání.

Je svatební koordinátorka skutečně další položkou v rozpočtu na svatbu?

Důvodem, proč lidé nevyužívají služeb svatební koordinátorky běžně, při každé svatbě je zejména to, že nejsou na tuto službu až tolik zvyklí a především mají pocit, že není nutné platit za něco, co si je možno zařídit i vlastními silami. Což je sice pravdou, ale je nutno zmínit několik důležitých faktů. Například to, že ještě před pár lety se zákusky i svatební dorty pekly běžně doma, dnes už se objednávají. Také svatební hostiny se dělávaly v domě jednoho z rodičů, většinou v domě, kde bydlela nevěsta. Tudíž nelze se obracet na minulost, když je tak odlišná a také v ní najdeme mnoho a mnoho rozdílů.

Spolupráce jako cesta ke slevě

Navíc svatební koordinátorka obvykle spolupracuje s řadou služeb a výrobců, kteří poskytují zboží i služby na svatbu, jako jsou fotografové, květinářství, cukrárny, zlatnictví, ale i restaurace a mnoho dalších. Tím pádem mohou zajistit velice výraznou slevu, kterou jen tak nikdo nemá a tudíž i dost ušetřit na celkových nákladech za svatbu. Proto cena se službou svatební agentky, koordinátorky je často stejná, nebo i dokonce nižší, než když si vše zařídíte sami. A to je potřeba vědět. Takže v konečném důsledku budete zbaveni řady povinností a zařízení svatby za stejnou cenu, nebo i dokonce nižší. A to je určitě to, co mnozí chtějí. Svatební koordinátorka je tak služba, která má budoucnost.

Jak probíhá spolupráce se svatební koordinátorkou?

Jakmile si sjednáte první schůzku se svatební koordinátorkou, můžete být mírně nervózní, což je běžné, protože přece jen nevíte, co vás čeká, co bude následovat a tak dále. To vůbec nevadí. Svatební koordinátorky mají obvykle jednu zajímavou vlastnost a to je, že jsou pořád dobře naladěné. Určitě je to i prací, kterou dělají, a tak mnohé uklidní při prvním kontaktu. Svatební koordinátorka si vás nejprve vyslechne, ohledně našich plánů, ujasní si představu o svatbě a začne s vámi plánovat. Sdělí také, co vše zajistí a jak to bude probíhat, také většinou i informace, kde se co dá ušetřit a co je třeba na svatbu zbytečné, naopak co se zase hodí a tak dále, zkrátka vše, co je potřeba vědět a nejen dovést svatbu k dokonalosti, ale i ji také tak zažít.

S. O. S. – když je problém

Pokud vše probíhá v den svatby tak, jak má, pak se možná zdá i cena za svatební koordinátorku zbytečná. Jenže opakem může být situace, kdy se vyskytne náhlý problém. Často třeba nedorazí včas svatební fotograf. Jenže to nevěsta nemusí tušit, ta se má starat o to, aby se nechala učesat, nalíčit a tak dále. Ostatní svatebčané netuší, takže vše se zbytečně zpozdí. Přitom svatební fotograf bloudí, nemůže místo najít a volá nevěstě, která má vypnutý telefon, protože v tom spěchu si to ani neuvědomila. Tak vznikají na svatbě zbytečné problémy, proluky, což nemusí, pokud za nevěstu i ženicha vše takto potřebné zařídí svatební koordinátorka a také včas pohlídá, aby všichni byli na svých místech. To je úkolem svatební koordinátorky a tak se všichni mohou věnovat svým činnostem a je o dokonalý průběh svatby i tak postaráno.

Na malou svatbu nutností není

Svatební koordinátorka je tak důležitou funkcí na svatbě a rozhodně by měla být na každé větší. V případě, že plánujete malou, tak zvaně domácí svatbu jen s pár lidmi a doma, kde nebudou žádní cizí hosté, pak si určitě oslavíte svatbu v klidu a bez svatební koordinátorky, také co ona by zde činila. Ale na tradiční svatbě je služba svatební koordinátorky nutností. Je však na vás, jak si svoji svatbu zařídíte a zda dáte přednost dokonalosti v podobě přítomnosti svatební koordinátorky.

Když chcete mít svatbu jako z pohádky

Ne vždy je všechno snadné zařídit, pokud máte práci, koníčky a další záležitosti, týkající se chodu domácnosti a přitom ještě zařizovat svatbu. Jenže pokud tuto práci necháte na odbornících, tedy svatební agentuře a jejich pracovnících, kterými jsou právě svatební koordinátorky, pak zažijete svatbu svých snů a uvidíte, že i nemožné je možné. Často se totiž ne vše podaří zajistit cenově dostupnou limuzínu, nebo třeba svatební kočár tažený koňmi a tak dále, to však pro svatební agentku je zcela jednoduchý úkol. Ve vašem okolí najde a zajistí vše, co si přejete a tak budete překvapení, nejen službou, ale i cenou. Rozhodně je tak vhodné se obrátit na službu svatební koordinátorky, pokud zařizujete svatbu, aby to pro vás bylo mnohem jednodušší a opravdu snové, pak je tu svatební koordinátorka jako vaše druhá ruka. Není to rozhodně žádná výstřednost, ale služba běžné dnešní doby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20342 (magazinkarvina.cz#58)


Přidat komentář