Svatební hostina Karviná

Přemýšlíte o svatbě? Máte již zamluvený termín konání svatby? Pak je na čase na stejný den zamluvit také místo, kde se bude konat svatební hostina. Alternativou může být svatební hostina na vlastní zahradě.

Svatební obřad se obvykle koná na oficiálních místech jako jsou oddací síně anebo kostely. Na stejný den má většinou zamluvenou svatbu vícero párů, takže svatby se na místě konají během celého dne od brzkých dopoledních hodin až do pozdního odpoledne. Po obřadu následuje gratulace novomanželům a předávání svatebních darů a pak se obvykle odehrává focení nevěsty a ženicha, kterého se na několika fotografiích můžou zúčastnit také svědkové, nejbližší rodina, přátelé a další hosté. Po focení již následuje přesun svatebčanů slavnostní kolonou na svatební hostinu.

Kde bude svatební hostina a kdo bude organizátorem?

Dříve bylo zvykem, že svatební hostina se konala v domě rodičů nevěsty a celou ji organizovala i platila její rodina. I dnes může hostina probíhat stejným způsobem, ale protože od starých zvyklostí se postupem času ustupuje, není žádnou výjimkou, že na svatební hostinu se složí rodiče jak nevěsty, tak i ženicha.

Svatební hostina v domácím prostředí

A kde bude hostina probíhat? Pokud bydlíte v bytě, pak můžete na pořádání domácí svatební hostiny rovnou zapomenout (ledaže byste pořádali hostinu jen pro několik nejbližších osob). Něco jiného je, pokud má rodina ženicha nebo nevěsty dostatečně velkou zahradu. Díky organizaci hostiny na vlastní zahradě můžete ušetřit nějaké peníze, ovšem na druhou stranu Vám přibude spoustu starostí s vařením jídel, přípravou občerstvení, pečením zákusků, koupí vhodných nápojů, sháněním dostatečného množství stolů a židlí, nádobí, talířů a příborů, bílých ubrusů, pronájem zahradních stanů pro případ deště, zdobením zahrady pro tuto slavnostní příležitost atd.

Svatební hostina v restauraci, penzionu či hotelu v Karviné

Další možností je využít pro svatbu pronájem nějaké restaurace, hostince, hotelu či penzionu, kde Vám všechno jídlo připraví personál. Výhodou je, že hosté z větších dálek mohou v hotelu přespat. Odpadnou vám veškeré starosti s přípravou pokrmů, občerstvení a nápojů; vše bude servírovat profesionální obsluha. Pro tuto možnost musíte počítat s vyšší útratou, budete se však moci nerušeně bavit, protože vše zajistí obsluha restaurace.

Organizace svatební hostiny profesionální firmou v Karviné

Na trhu najdete firmy, které se přímo specializují na pořádání svatebních oslav. Takovou oslavu vám firma uspořádá na místě dle vašeho přání. Chcete oslavu na vlastní zahradě? Není problém – firma zajistí zahradní nábytek a stany, ubrusy, nádobí a příbory, postará se o přípravu i servírování dostatečného množství pokrmů, zahradu náležitě vyzdobí a druhý den je samozřejmostí úklid místa.

Pokud zahradu nemáte, firma pořádající svatební oslavy v okolí najde vhodný podnik s dostatečnou kapacitou, který na kýžený den pronajme a zajistí vše potřebné pro pořádání svatební hostiny.

Spolupráce s firmou zajišťující svatební oslavy samozřejmě také nebude zadarmo, ale svatba obvykle proběhne bez nejmenších problémů a případné zádrhely jsou rychle vyřešeny.

Jak dlouho bude trvat svatební oslava?

Chcete se na své svatební oslavě bavit až do rána, nebo vám bude stačit, když oslavu ukončíte večer? Tradiční svatby, které ještě pamatují naši dědečkové a babičky, trvaly až do rozednění.

Noční klid obvykle začíná v deset večer

Dnes však může být omezujícím faktorem noční klid, který zpravidla začíná ve 22 hodin, na některých místech může být dle místní vyhlášky posunut i na pozdější dobu. Noční klid je jedním z faktorů, který se nám obvykle zdá bezvýznamný, ovšem při vybírání místa vhodného pro svatební hostinu byste se o něj měli zajímat. Bylo by totiž jistě velmi nemilé, kdyby v nočních hodinách na Vaši oslavu dorazili policisté s tím, že si sousedé stěžují na porušování nočního klidu.

Časové omezení podniku

Pokud vybíráte podnik vhodný pro Vaši oslavu, zeptejte se nejdříve, zda umožňují protáhnout oslavu až do rána, pokud máte o tak dlouhé slavení zájem.

Výběr vhodného místa pro pořádání svatební oslavy

Když vybíráte místo pro svatební oslavu, důležité je, aby se vám líbilo. Není to však jediná věc, podle které byste měli učinit konečné rozhodnutí. Před samotným výběrem místa je důležité položit si několik otázek a samozřejmě zjistit si odpovědi. Především potřebujete vědět:

  • Kolik bude na svatbě hostů?
  • Kolik dětí bude mezi hosty?
  • Kolik hostů bude mít dietní nároky na podávané pokrmy?
  • Kolik hostů bude potřebovat přespat?

Kapacita místa svatební oslavy

Znát množství hostů je pro výběr místa svatební oslavy velmi důležité, neboť dostaví-li se na svatbu 200 hostů, ale vy budete mít pronajatou restauraci, kam se vleze jen 100 osob, bude to velký problém. Počet hostů je tedy jedno z nejdůležitějších kritérií pro výběr místa, kde se uskuteční svatební hostina a s ní spojená oslava.

Dostatek židlí a stolů však není všechno – má restaurace dost kuchařů, číšníků a servírek, aby zvládla obsluhovat všechny hosty během celého večera i noci? Je v objektu místo také na tanec a svatební hry, ideálně dostatečně prostorný taneční parket? Má objekt dostatečnou kapacitu WC, aby se před záchodky netvořily dlouhé fronty? Budou mít hosté, kteří přijedou automobily, kde parkovat?

Děti na svatbě

Děti mají obvykle svatby rády. Mohou tančit a dovádět a nikdo je přitom neokřikuje. Mohou se ládovat zákusky nebo čímkoliv jiným, na co mají zrovna chuť a v jakémkoliv množství. A nikdo je nenutí, aby šly spát hned po večerníčku. Děti však nemají rády ostrá, pálivá a tučná nebo masitá jídla, proto je důležité, aby měly na svatbě nějaké lehčí a méně kořeněné pokrmy. Poskytne Vám podnik, kde bude oslava, také speciální menu vhodné pro děti?

Potravinové alergie a diety, vegetariáni nebo náboženské předpisy

Mezi hosty se může vyskytnout někdo, kdo ze zdravotních důvodů nebo z důvodu potravinové alergie nemůže jíst například smažená a tučná či silně kořeněná jídla nebo jídla s obsahem laktózy, lepku, ořechů, mořských plodů či jiných alergenů. Někteří hosté se zase určitým potravinám vyhýbají kvůli svému přesvědčení – může jít o vegetariány, kteří nikdy nejedí maso, či například také o Muslimy nebo Židy, kteří mají zakázáno vepřové apod. Muslimové navíc nepijí žádný alkohol. Poskytne Vám podnik, kde budete slavit, pokrmy vhodné také pro hosty s těmito specifickými nároky?

Kde přespí hosté z větší dálky?

Hosté, kteří bydlí v místě oslavy nebo někde nedaleko, se po jejím ukončení mohou vydat domů. Pro hosty z větších dálek je však vhodné zajistit ubytování, aby se v noci nebo ráno po ukončení oslavy nemuseli ihned vydávat na dalekou cestu. Poskytuje vybraný objekt také ubytování? Nebo je někde v blízkosti hotel? Má na daný termín volné pokoje v dostatečném množství a kapacitě, které je možné zarezervovat, aby měli hosté z dálky kde přespat?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20340 (magazinkarvina.cz#37)


Přidat komentář