Vybavení na golf Karviná

Ještě jste golf nikdy nehráli, ale láká Vás s tím začít? Víte zhruba, jak se golf hraje, ale nejste si jisti ve výběru holí a dalšího vybavení? Co všechno budete na golf potřebovat?

Chcete začít hrát golf?

Líbí se Vám ladnost a klid golfu? Vždy se Vám tato hra líbila, ale nenašli jste dostatek odvahy, abyste si ji sami zahráli? Nejste si jistí, zda je golf sportem pro Vás? Golf si může zahrát každý. Jedná se o klidný sport, u kterého se odreagujete, uvolníte se a přijdete na jiné myšlenky. Golf sám o sobě vyžaduje soustředění a klid. V golfu jde o přesnost a trpělivost. Golfu se dříve říkalo Hra králů, a občas se i dnes s tímto pojmenováním setkáme. Vzniklo v dobách, kdy golf hrála skutečně jen šlechta a zámožní a významní lidé. Naštěstí jsou už tyto doby pryč a golf je hrou dostupnou pro všechny, stačí jen mít do něj chuť a pořídit si nebo vypůjčit potřebné vybavení.

Kde sehnat vybavení na golf?

Vybavení na golf si můžete buď** zakoupit**, a to v kamenném obchodě či na internetu, nebo vypůjčit. Jste-li naprostými začátečníky a nikdy jste nedrželi golfovou hůl v ruce, je lepší zvolit variantu půjčení. Golf na každého působí jinak. Někoho chytne ihned po první lekci, pro jiné je první lekce zároveň tou poslední. Pokud si nejste jisti, zda Vás golf bude opravdu bavit, s nákupem vybavení počkejte a základní potřeby, jako jsou hole a míčky si vypůjčte. Půjčit si vybavení lze přímo v resortu, kde si golf půjdete zahrát. Jestli Vás hra chytne a budete v ní chtít pokračovat, doporučujeme zajít si přímo do specializované prodejny s golfovým vybavením, kde Vám samotný prodejce pomůže s výběrem holí a míčků. Neobjednávejte si vybavení z internetu, pokud se v něm sami ještě moc nevyznáte. Internetové obchody jsou ideální pro ty, kdo hrají golf už nějaký ten pátek, a přesně ví, jaký typ hole a dalšího vybavení potřebují. Ceny za golfové vybavení se odlišují od jednotlivých značek a materiálů. Neznamená ale, že musíte kupovat ty nejdražší hole, když chcete kvalitu. I za dobrou cenu se dá pořídit dobré vybavení na golf. Je třeba si pořádně prohlédnout nabídku a nechat si odborně poradit. Nekupujte zbrkle to, co Vám jako první padne do okna. Navíc, v kamenných prodejnách mají také „golfové koutky“ se sítí, kde si můžete vybavení vyzkoušet.

Jaké vybavení budete na golf potřebovat?

Mezi vybavení potřebné ke hře golfu patří hole, míčky, bagy, rukavice na golf a vhodné oblečení. Rukavice na golf si lze zakoupit jako pár na obě ruce, nebo Vám bude stačit jedna. To už záleží na Vás. Rukavice slouží k tomu, aby Vám hole neklouzala v případě, že se Vám ruce během hry zpotí. Také brání tvorbě mozolů z držení hole. Golfové obchody nabízejí široký výběr veškerého vybavení. Najdete zde rozlišení i na výbavu pro muže, ženy a děti. Máte-li doma malého golfového nadšence, nemusíte se bát, že byste pro něj nic vhodného nesehnali.

Dress code na golfovém hřišti

Není moc sportů, při kterých bychom museli dodržovat určitý dress code. Když se řekne sport a oblečení, každý si představí sportovní kraťasy a tričko nebo tílko. Golf však není klasickým sportem a stejně tak na něj nechodíme oblékaní jako do posilovny. Golf si od dob svého vzniku zachoval určitou vznešenost, která souvis i s oblékáním hráčů golfu. Na golf nechodíme v mini sukních a mini šortkách, s tričky nad pupík, ve vyzývavých tílkách, s hlubokými výstřihy apod. Rozhodně se na golf nenosí ani rifle nebo kapsáče padající pod zadek. Na golf je vhodné nosit dlouhé kalhoty, trička s límečkem, vesty, pokrývky hlavy... Pokrývku hlavu určitě nezapomeňte, zvláště pokud víte, že Vás čeká slunečný den. Golf se hraje i několik hodin a za tu dobu by se Vám na slunci mohlo udělat nevolno.

Výběr golfových holí Karviná

Základní dělení golfových holí je na** železa, dřeva, hybridy a puttery**. Železa používají golfisté na rány, které jsou spíše kratší a tudíž přesnější. Naproti tomu dřeva se naopak užívají spíše k delším odpalům. Puttery se doklepává golfový míček do jamky. Hybridy jsou hodně podobné dřevům, ale liší se váhou a výplní. Celá golfová hůl se skládá z držadla neboli gripu, násady neboli shaftu a z hlavy hole. Při hře golfu vystřídáme několik holí v závislosti na délce úderu apod. Ovšem, i počet možných holí, které si můžeme vzít s sebou, je udáván pravidly, a to na maximálně čtrnáct holí.

Golfové bagy a golfové vozíky Karviná

Mezi další vybavení, které na golfu budete potřebovat, jsou** golfové bagy**, které slouží jako úschovna holí, míčků, pití a dalších potřebných věcí. Bagy se rozlišují podle velikostí úschovného prostoru, podle toho, zda je budete nosit nebo je budete vozit na golfovém vozíku. Některé bagy mají dokonce chladicí kapsu na nápoje. Po golfovém hřišti se někdy chodí i půl dne, proto je praktické, když je pití stále vychlazené a nemáte z něj po hodině hraní teplý čaj. Golfové vozíky jsou také několika typů. Můžeme je buď sami řídit nebo slouží pouze pro vezení bagu. Některá golfová hřiště jsou rozsáhlá a s bagem na zádech s několika holemi byste se opravdu pronesli.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20336 (magazinkarvina.cz#5)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat