Opravy oken a dveří - Karviná a okolí

Ač by se mohla oprava dveří a oken zdát jednoduchá, tak potřebuje odborníky. To proto, že právě správná funkčnost a těsnost oken i dveří ovlivňuje tepelnou pohodu v domě a také naši peněženku.

V novostavbě se stavební otvory vyplní okny a dveřmi. V tomto okamžiku si každý dává záležet, aby všechny stavební otvory perfektně těsnily a vybraná okna a dveře byly maximálně funkční. Vybírají se tedy nejkvalitnější materiály, které musí větrat i těsnit, správně propouštět světlo, ale v případě potřeby se ztmavit a zabránit tak nechtěným slunečním paprskům i horku. Zanedbatelná není ani zvuková izolace, kterou zajišťují vícečetné výplně a moderní izolační materiály. Zapomenout nelze ani na bezpečnost. Tu zajišťují speciální skla, folie, stejně jako bezpečnostní zámky. U nových oken a dveří je mnoho velmi důležitých vlastností, které je možné využít. Ale i když využijete všechny nejmodernější možnosti, tak časem přijdou další a Vaše okna i dveře budou zastarávat. A tak začnete uvažovat o jejich výměně. Než se do ní pustíte, tak zvažte, zda není lépe nejprve pozvat odborníka, který okna a dveře umí opravit, zrenovovat a dodat jim krásnější vzhled, vyšší kvalitu, bezpečnost i vyšší funkčnost.

Co nabízí opravna oken a dveří?

Nabídka oprav a rekonstrukcí je velmi široká. Zahrnuje obyčejné opravy, kdy je třeba seřídit nebo vyměnit kování, stejně jako zateplení, zvýšení bezpečnosti, výměnu skel nebo zvýšení počtu tabulí. Je možné i dodání okrasných nebo funkčních skel. Dveře pak je možné zajistit bezpečnostním systémem. V podstatě moderní opravna a servis oken a dveří nemá problém zajistit opravu jakéhokoliv typu okna či dveří nebo vrat. Ví si rady s každou maličkostí, nebo s velkými opravami a rekonstrukcemi, po kterých vypadají dveře i okna zcela jinak.

Opravy oken a dveří - Karviná a okolí

 

Okno a jeho údržba

Okno je třeba pravidelně umýt. Jak, to záleží na jeho typu. Některá okna je možné omýt klasicky čisticím prostředkem a vodou, jiná potřebují speciální prostředky, které je nejen umyjí, ale i napustí. Pro správnou funkčnost oken je důležité seřízení, promazání a napuštění. Proto je důležitý každoroční pravidelný servis. Ten zajistí seřízení zavírání oken, promazání kování, napuštění těsnění speciálním přípravkem, který podstatně zvýší jeho kvalitu i životnost. Vhodné je použití speciálních čistících a konzervačních látek, které se liší podle materiálu okna. Jiné se používají na dřevo, jiné na plast a jiné na hliník.

Typy oken a jejich údržba

Okna se neliší jen podle toho, zda jde o okna paneláková nebo do rodinného domu. Toto rozlišení je spíše dáno laickou veřejností. Správně se okna dělí podle tvaru a funkčnosti. Typů oken je dnes mnoho. Kromě klasických jsou v nabídce okna kombinovaná, netradiční nebo atypická. Každé okno má své kouzlo a každé si zaslouží pravidelnou údržbu.

Moderní okna

Současná moderní okna nabízejí vysoký komfort. Mohou být otevíratelná, nebo v případě ekonomických domů i neotevíratelná. To když větrání domu zajišťuje jiný systém. Moderní okna mohou být klasická, většinou mají více skel v jednom okně, mohou být i atypická s designovým řešením. Moderní okna mají většinou různé možnosti větrání, včetně mikroventilace a mohou být i řízena dálkově. Mezi základní parametry patří izolační vlastnosti, kvalitní těsnění i větrání, ochrana před zatékáním i kondenzací na povrchu skla, co nejvyšší prostup světla, vysoká odolnost hluku, jinak nazývaná zvuková neprůzvučnost a stínění. Moderní okna pro dlouhodobé bezporuchové fungování vyžadují každoroční odborný servis.

Křídlová okna

Mohou být v té nejmodernější podobě, stejně jako je najdete na starších budovách. Záleží na provedení. Mohou mít jedno nebo více křídel, větrací křídlo, což jsou malá větrací okna. Čím jsou okna větší, tím bývá křídel více. Křídlová okna mají pevně zasklené tabule. U designových nebo tvarovaných oken na sebe jednotlivé tabule navazují v různých zakřivených tvarech. Podle zakřivení se pak tato okna nazývají oblouková nebo arkýře. Všechna tato okna potřebují pravidelný servis. I když není tak náročný, jako u moderních oken, tak se vyplatí. Zajistí totiž bezvadné fungování okna a tím i lepší komfort bydlení. Ve výsledku to znamená i méně peněz za roční spotřebu energií.

Otočná okna

Často jsou instalována v panelákových bytech. Většinou jde o velmi velká okna, která mají jednoduchý tvar a jsou dvojitá. Výhodná je jejich údržba a zejména mytí. Tím, že se otáčí kolem své osy, umožní provádět údržbu uvnitř místnosti. Tato okna potřebují** pravidelnou kontrolu** nejen pantů, ale zejména těsnících prvků. Jejich problémem bývá netěsnost.

Francouzská okna

Krásná okna, která jsou vlastně již dveřmi. A právě proto potřebují pravidelnou odbornou údržbu. Je třeba kontrolovat kování, těsnost, střední hrany oken. Tato okna zajišťují i bezpečný vstup do domu a mohou být opatřena bezpečnostními prvky proti zlodějům, což si opět žádá větší údržbu.

Stahovací okna

Bývají na starších budovách. Jde vlastně o posuvné tabule, které jsou vyváženy skrytým závažím nebo pružinovým vyvažovacím systémem. Systém potřebuje pravidelnou údržbu, jinak časem okny táhne, a těžko se s nimi manipuluje.

Havárie oken

Nejčastěji jde o rozbité sklo. Zde je třeba zasadit sklo nové. S tím si poradí hravě odborník. U některých oken je výměna skla otázkou pár minut, u jiných jde o složitou záležitost. To pokud jsou okna opatřena meziskelní náplní, která zajistí jejich lepší tepelné vlastnosti. Některá okna odborníci zasklí na místě, jiná je třeba vysadit a odvést do dílny.

Opravy dveří

I dveře jsou důležitým prvkem, který zajistí komfort bydlení. Pokud špatně sedí, nedovírají, nebo nejsou bezpečné, pak neplní svůj účel. Odborníci dveře seřídí, usadí, utěsní a zajistí v případě potřeby i jejich výměnu, nebo opravu dveří bezpečnostních. Pravidelný servis dveří, a to vnitřních i venkovních, stejně jako bezpečnostních, znamená kontrolu, promazání a usazení pantů, závěsů, a zavírání, včetně zámků. Větší servis bývá nutný u dveří protipožárních a bezpečnostních. Zde je vhodné i razítko o provedené údržbě. Pokud jsou dveře velmi poškozené, pak je možná jejich rekonstrukce, nebo v některých případech výměna. I toto Vám zajistí odborná firma.

Spolehněte se na odborníky

Dnes je na trhu řada přípravků pro údržbu a opravy oken i dveří. Přesto se vyplatí okna i dveře v pravidelných intervalech svěřit odborné firmě. Ta zajistí profesionální servis, který přinese pohodové komfortní bydlení a nezanedbatelnou úsporu nákladů na roční energie.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20331 (magazinkarvina.cz#43)


Přidat komentář