Návrhy interiéru - Karviná a okolí

Ať už zavítáte do kamenné prodejny s nábytkem a bytovými doplňky, či do e-shopu, můžete nabýt dojmu, že se doslova ztrácíte v záplavě nabídce. A pokud vezmete v potaz, že prodejen je nespočet, pak vkusně zařídit interiér, nemusí být jednoduché.

 

Interiéry a návrhy

Vkus každého z nás může být zcela individuální. A na tento fakt pamatují návrháři a výrobci nábytku, bytových doplňků. Zatímco dříve bylo vůbec umění sehnat požadovaný artikl, třeba takové obkladačky, v současnosti si můžete skutečně vybírat. Jenže tady může být také kámen úrazu. Stát před volbou, že máte před sebou na výběr značné množství možností, Vám může připravit nejednu bezesnou noc. Nábytek, zvláště pak, chcete-li kvalitu, není korunovou záležitostí. A tak, pokud by Vaše volba byla mýlka, pak jen tak mávnout rukou nad špatně investovanými penězi, si jistě nemůže dovolit každý. Při zařizování interiéru také kolikráte nejde vše uskutečnit v jeden čas. Takže se může celkem lehce stát, že část zařízení, pro které jste se rozhodli před časem, se posléze nebude hodit k dalšímu zařízení, které objednáte nyní. Co Vám tedy zbývá? Budete se muset spokojit s tím, co jste sehnali, přestože vnitřně cítíte, že to není ono? Kompromisy a ústupky v bydlení určitě nemusíte. Obraťte se na profesionály, kteří se specializují na návrhy interiérů.

Návrhy interiéru dětského pokoje, obývacího pokoje

Hovoříme-li o interiéru, může jím být nejen Váš byt, dům, ale také Vaše kancelář. Zastavíme-li se u Vašeho domova, pak jeho součástí jsou jednotlivé pokoje. Na profesionální firmu, která se zabývá návrhy interiérů, můžete poptávat de facto kompletní zpracování návrhů interiérů, tj. od předsíně, vstupní haly, přes obývací pokoj, pracovnu, dětský pokoj, koupelnu, toaletu, po kuchyni, ložnici. Je-li pro Vás práce návrhářů interiérů doposud neprobádaným územím, kdy nemáte zkušenosti, jak probíhá spolupráce, a jaký finální produkt můžete očekávat, je pochopitelné, že se nejspíš nebudete hned chtít vrhnout na zadání komplexní zakázky. A tak, nic ničemu nebrání, pokud si od Vámi vybrané firmy necháte navrhnout třeba jen návrh interiéru dětského pokoje, nebo obývacího pokoje. Sami pak poznáte rozdíl, když interiér zařídí „normální smrtelník“, a profesionál, který dokáže i z mála vykouzlit interiér doslova k nepoznání.

Zpracování návrhu moderního interiéru

Řekne-li se moderní, pak moderno máme spojené s praktičností, účelností a estetickým prvkem. Rozhodně nemusí platit, že moderní je sice líbivé na pohled, ale již ne praktické. Co se týká bydlení, pak se samozřejmě můžete spokojit s nábytkem, vybavením, které jste si pořídili třeba před deseti, dvaceti lety. Zvažte však, zda Vám dané zařízení a vybavení stále plně vyhovuje. Dost možná, že jen nechcete změn, či se jich tak trochu obáváte, protože si nejste jisti výsledkem. V tomto případě se pak skutečně nabízí pomoc profesionálních návrhářů interiéru, po jejich práci se ptá stále větší počet klientů, a to nejen potenciálních, ale i stávajících. Co na tom, že například bydlíte v postarší zástavbě. I přesto můžete bydlet moderně a vkusně. Obraťte se na návrháře interiéru, a nechte si předložit jejich doposud realizované zakázky. Uvidíte, že stav interiéru před a po, je kolikráte diametrálně odlišný. I když i Vám nemusí chybět cit pro detail, a mnohdy dokáže barevně sladit dílčí doplňky, při zařizování členitého terénu se mohou Vaše plány poměrně rozcházet od skutečné reality.

3D návrhy interiérů

Díky moderním technologiím, v tomto případě programům, je možné držet v rukou přesný vzhled Vašeho nově zařízeného interiéru. Možná, že se Vám nechce oslovovat návrháře interiéru, protože máte buď osobní zkušenosti, nebo z doslechu víte, že akorát tak obdržíte skici, které pro Vás nejsou zrovna moc vypovídající. Zkuste však oslovit firmu, která nabízí zpracování návrhu interiéru v 3D formě. Obdržíte návrh interiéru jako ve skutečnosti, ovšem s tím rozdílem, že se bude jednat o zmenšeninu Vašeho bytu, domu, či Vaší kanceláře. Návrh, nejenže bude vyvedený v barvách, ale bude na Vás „dýchat“ plastičností, kdy budete mít dojem, že jste ocitli přímo uprostřed Vašeho obývacího pokoje, či kuchyně atd. Díky 3D návrhu budete mít jistotu, že nekupujete zajíce v pytli. Až dojde na následnou realizaci interiéru, pak se nedočkáte nepříjemného překvapení, kdy byste třeba něco v návrhu přehlídli, nezaznamenali. Budete mít černé na bílé, respektive v barvě vše jasně dané, tak jak budete chtít, aby Váš interiér po provedené změně, vypadal.

Návrh interiéru podle přání a potřeb klientů

Tak, jako každý z nás disponuje určitým vkusem, tj. líbí se nám jiný styl bydlení a zařízení, tak také máme odlišné potřeby. A tak můžete patřit ke klientům, kteří přijdou za bytovým architektem, designérem s jasnými představami, co byste chtěli, a co naopak ne. Samozřejmě, že také můžete patřit mezi klienty, kteří nechají zcela volnou ruku profesionální firmě, která se specializuje na návrhy interiérů. V prvním případě firma vychází z potřeb, přání klienta, ovšem zároveň vnáší do práce svoji vlastní invenci, nápady a zkušenost. Druhý případ by se mohl zdát pro firmu mnohem snazší, kdy si vlastně může činit s interiérem cokoliv. Jenže, i zde se vyplatí, abyste s firmou prodiskutovali, jaký je Váš vkus a styl bydlení. Můžete sice být jedincem, který snese každé barvy, a vůbec by se nebránil například červené kuchyně. Jenže, až by došlo na lámání chleba, pak byste třeba zjistili, že nakonec přeci jenom máte svoje hranice, kam až chcete zajít. Výhodou návrhů je, že jste stále ve fázi příprav, tj. nic se doposud ve Vašem interiéru fakticky nemění, dokud nedojde na samotnou realizaci. A tak jinými slovy, můžete si nechat firmou předložit jeden zpracovaný návrh interiéru, ale třeba také pět, deset. Zde je pak na místě dopředu znát podmínky a ceny služby, a také, jak moc rozdílně zpracované návrhy byste chtěli.

Služby profesionálního bytového designéra

V souvislosti s navrhováním interiérů, se můžete setkat také s označením interiérového studia, bytový architekt, bytový designér. V podstatě vše uvedené může značit jedno a to samé. Některé firmy Vám mohou nabídnout dvě služby v jednom, kdy si u nich můžete objednat nejen zpracování návrhu interiéru, ale také zajištění následné realizace. Realizaci změny interiéru pak může činit ta samá firma, nebo má kontakt na jinou firmu, se kterou spolupracuje. V takovém případě, jsou-li v nabídce firmy dvě služby, se můžete těšit ze záruky, že firma, u které jste si nechali navrhnout interiér, také dohlídne, aby jeho realizace byla v souladu s návrhem, a nedošlo k nějakým neopodstatněným změnám. Ušetříte si ta čas, práci, ale i nervy, pokud byste po realizaci změny interiéru došli ke zjištění rozdílu.

Návrhy interiéru na míru

Rozhodnete-li se pro návrh interiéru, pak se nebudeme bavit jen na obecné rovině. Je to stejné, jako u sektorového nábytku a nábytku na zakázku. V druhém případě Vám bude nábytek vyrobený přesně na míru, podle Vašich prostor, přání, finančních možností. I v případě návrhu interiéru pak můžeme hovořit o řešení na míru. Listujete-li si v časopisech zaměřených na bydlení, pak můžete obdivovat změny interiéru před a po, ale i vůbec samotné zařízení prostoru, jako takového. Jenže vyvedená fotografie, nemusí plně korespondovat s Vaším interiérem, který může být jinak členitý, rozměrově velký atd. Jedna věc je tedy inspirace, a druhá propojení nápadů a zkušeností. Domluvte si nezávaznou konzultaci, a nechte si zpracovat kvalitní návrh bytového interiéru. Překvapeni budete, bezpochyby však v pozitivním slova smyslu.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20324 (magazinkarvina.cz#31)


Přidat komentář