Masérské kurzy - Karviná

V současném uspěchaném životním stylu jsou masáže příjemnou pomocí nejen od svalových bolestí, ale také od stresu či problémů s nespavostí. V článku přinášíme informace o masérských kurzech a odlišných druzích masáží, které lze absolvovat.

Masér

Co je přesným úkolem povolání maséra? Provádí neléčebné, sportovní, reflexní nebo pohotovostní masáže, kterými zlepšuje fyzický stav konkrétního klienta. Masér také v případě zájmu poskytuje poradenské služby z hlediska správné péče o tělo, vhodné životosprávy a zdravého životního stylu. Své práci se může věnovat v různých provozovnách, masérských salonech nebo studiích.
## Masérský kurz

Podmínky pro přijetí do masérského kurzu jsou dovršení plnoletosti, trestní bezúhonnost, dobrý zdravotní stav a fyzická kondice k výkonu práce. Všeobecně jsou přijaty do kurzu všechny osoby splňující výše uvedené vstupní předpoklady. Kurz je klasicky rozdělen na dvě části, a to teoretickou a praktickou.
## Masáže a jejich rozdělení

Pro každou kulturu je typický jiný druh masáže, existují různé druhy a metody, které jsou aplikované v konkrétní oblasti a také ty, které se do naší země dostaly až z druhé strany světa. Celkově existuje zhruba kolem 100 rozličných druhů masáží, které mají různý kulturní základ, a přesto se vzájemně prolínají. Hlavní rozdělení masáží je na dva druhy: na plošné a tlakové, bodové a liniové masáže.

Nabízíme také možnost absolvovat tyto masérské kurzy

Naše organizace kromě akreditovaného rekvalifikačního kurzu Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví nabízí možnost absolvovat i následující specifické masérské kurzy. Výstupem je osvědčení o absolvování vzdělávacího programu s uvedením počtu hodin, obsahu a dalších důležitých informací. Lektory jsou rovněž odborníci pro příslušné oblasti

Klasická masáž

Klasická masáž, známá také pod pojmem švédská masáž, se v našich zeměpisných šířkách považuje za základní metodu masáže. Její první popis pochází z roku 1830 od Pera Henrika Linga a využívá různé způsoby hnětení a tření. Tento druh masáže se využívá především k ošetření bolavých zad, namožených svalů, problémů spojených se stresem, jakým může být kupříkladu nespavost. Tělo při této masáži je přikryto ručníkem, aby kromě jiného byla zvýšena klientova teplota pro lepší prokrvení a prohřátí svalů.
### Relaxační masáž

Relaxační masáž, jak už její název napovídá, má klienta zbavit stresu, uvolnit jeho tělo i mysl. Působí okamžitě, jednorázově a je vhodná vlastně pro každého, ať už jde o aktivní osoby nebo o lidi dlouhodobě ležící s ochablými svaly. Pomáhá prokrvovat kůži i podkoží, odstraňuje zrohovatělé buňky pokožky, zmírňuje bolesti zad a zatuhlost šíje.
### Sportovní masáž

Sportovní masáž je krátká masáž vhodná pro všechny, kteří potřebují prohřát a připravit svalové skupiny na sportovní výkon nebo po vykonaném sportovním výkonu k rychlejší regeneraci svalů. Dokáže zbavit únavy a přispět k celkovému zotavení sportovce. Tento druh masáže může podstoupit každý bez lékařského doporučení.
### Lymfatická masáž

Lymfodrenáž, jak je také lymfatická masáž nazývána, je masáž, jejíž úkolem je za pomoci hnětení nastartovat správnou funkci lymfatického systému. Jedná se o kosmetickou metodu, která je oblíbená především k odstraňování celulitidy, ale též využívaná u chronických otoků.

Aroma masáž

V alternativní medicíně je hojně užívaná aroma masáž. Za použití éterických olejů a dalších vonných složek je tělo klienta ošetřeno od vlasové části hlavy až po prsty u nohou. Tato masáž je velmi uklidňující a harmonizující tělo. Podporuje správnou funkci lymfatického systému a zlepšuje stav pokožky.
### Masáž horkými kameny

Tato starodávná čínská masáž používá jako hlavní prostředek zahřáté** lávové kameny**, které v sobě dlouho udrží nahromaděné teplo. Dále se k masáži také používají přírodní aromatické oleje. Odstraňuje bolesti hlavy, stres a napětí v těle, podporuje detoxikaci těla i řešení problémů se spánkem. Také ovlivňují meridiány, což jsou energetické cesty vedoucí od vnitřních orgánů až po konečky prstů.
### Medová masáž

Medová masáž využívá léčivou sílu včelího medu na organismus. Kromě detoxikačních účinků má med také dezinfekční, uvolňující a regenerační. Tato masáž velmi prospívá imunitnímu systému, protože je organismus klienta očištěn od odpadních látek, kterými oplývají léky, nikotin nebo alkohol. Medová masáž je tedy vhodná pro všechny, kteří potřebují oživit a povzbudit organismus.

Nuad – jariko – puva – thajská masáž

Oproti japonské masáži je thajská masáž nuad – jariko – puva mnohem jemnější technikou. Jedná se o propojení technik jógy a akupresury. Rozděluje se na „severní“ a „jižní“ styl. Každá thajská masáž začíná krátkou, zhruba minutovou, meditativní modlitbou. I přes zdánlivě vyčerpávající kombinaci pohybů je tato masáž velmi uvolňující a není náročná ani pro klienta, ani maséra. Je vhodná při řešení bolesti zad, svalů, vyčerpání, spánkových poruch, panických poruchách nebo i únavovém syndromu. Délka thajské masáže se pohybuje mezi jednou až dvěma hodinami.
### Baňkování

Starověká a účinná metoda podtlakové masáže používající se k léčbě různých onemocnění. Má dvojí účinek. Jednak se z těla odplaví potními žlázami a lymfatickým systémem všechny nečistoty, tkáně se prokrví, dochází k pročištění krve a zlepšení krevního oběhu. Zároveň dojde při masáži k uvolnění ztuhlých svalů a k odstranění bolesti. Tato technika se dá kombinovat s prohřívacími zábaly, masírováním jednou baňkou či jejich přikládáním na konkrétní akupresurní body a reflexní zóny. Je to vhodná doplňková metoda klasických masáží.

Reflexní masáž

Je to jedna z nejúčinnějších a nejperspektivnějších metod alternativní medicíny. Tato terapie využívá tlaků a masáží reflexních zón a ploch na chodidlech nohou a rukou. Reflexní zóny se využívají nejen pro terapii a diagnostiku, ale také jako forma prevence. Naše tělo se zobrazuje např. na ušních boltcích, v oku, na rukou či ploskách nohou. Tyto body a plošky odpovídají reflexně příslušným orgánům těla. Původním úkolem této masáže byla prevence, dnes je používána především k léčbě nebo urychlení rekonvalescence. Je to jediná metoda, kde zjišťování potíží je současně i účinnou terapií, protože stlačením plošky se přes ni okamžitě vysílá pomocná energie přímo do postiženého orgánu nebo části těla, čímž dojde k úlevě od bolesti. Tato masáž ovlivňuje přes ošetřované plošky vzdálené orgány a tím může klienta zbavit i příčiny problému.

Breusova masáž

Druh speciální relaxační masáže. Díky této masáži se uvolňuje tkáň. Jako samostatná terapie se tato jemná energetická masáž výborně hodí na uvolňování a prevenci. Jedná se o masáž zad speciálními pomalými hmaty, kterými se oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo, a zároveň se vtírá do oblasti páteře kvalitní třezalkový olej, který proniká do páteře pokožkou a vyživuje meziobratlové ploténky. Tím se docílí jejich nabobtnání a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.

Masáž dětí a kojenců

Masáží pomůžeme jak po fyziologické stránce tak po stránce emoční. Masáž ovlivňuje všechny vnitřní orgány přes reflexní plošky, dokáže odblokovat poporodní traumata, pomůže u předčasných porodů. Tuto masáž je možné, aby se ženy učily již v těhotenství. Uvolňuje se tímto dotekem růstový hormon a děti se dobře vyvíjejí, děti se zklidní, zbaví se stresu, lépe spí. Dotekem děti učíme relaxovat a hlavně je to cesta, jak se dostat ke svým dětem. Jinak se vyvíjí děti kterých se dotýkáme. A při této masáži se naučíme pracovat i s aromaterapií a můžeme nejen svým dětem pomoct od spoustu zdravotních problémů.

Lifting obličeje

Druh speciální relaxační masáže. Patří k účinné kosmetické, ale i zdravotní péči o pokožku obličeje. Vypínací masáž obličeje-lifting dokáže navodit psychickou pohodu a vypnout pokožku obličeje. Při této masáži dochází ke zlepšení prokrvení svalů v obličeji, zvyšuje se pružnost kůže, zpomaluje se tvorba vrásek.

Thajská masáž hlavy + ušní svíce

Tato masáž hlavy příjemně uvolňuje nejen oblast hlavy, ale napomáhá k celkové relaxaci organismu. Masíruje se při této technice hlava, šíje, krk i obličej. Ušní svíce zlepšují prokrvení ucha, lze použít při poruchách spánku, migrénách, stresu atd.

Čokoládová masáž

Je to jedna z nejsmyslnějších masáží. Vynikající prostředek pro zvlhčení suché pokožky a pro její zpevnění a zjemnění. Tato masáž povzbudí tvorbu hormonů radosti, zlepší náladu, ztiší nervozitu, odstraní napětí. Má příznivý vliv na činnost srdce, detoxikaci a odplavení nežádoucích-toxických látek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20318 (magazinkarvina.cz#40)


Přidat komentář