Půjčovna kostýmů v Karviné

Šatník každého z nás obsahuje různé módní kousky, ať už na běžné nošení, nebo také na slavnostnější příležitosti. Není však v naší moci, abychom byli neustále připraveni na jakoukoli událost, které se budeme chtít do budoucna zúčastnit.

 

Kostýmy na maškarní bály

Není ani tak problém, pokud chceme zajít na návštěvu, do kina, případně i do divadla, na ples. Jednou za čas, nebo třeba každý rok můžeme být pozvaní například na masopust, či** maškarní bál apod. A nyní ruku na srdce, **kdo z nás najde v šatníku vhodný kostým, ve kterém by mohl jít? A pokud již ano, pak asi těžko takových kostýmů budete mít tolik, abyste je mohli rok co rok obměňovat za jiné. V takovém případě se Vám nabízí minimálně dvě možnosti. Jedna z možností je si v domácnosti vyčlenit další skříň, a do ní postupně kupovat kostýmy, ať už karnevalové, pohádkové, historické, divadelní, dobové apod. Taková možnost se Vám však poněkud prodraží. Druhá možnost je přeci jenom mnohem ekonomičtější, a spočívá v zápůjčce patřičného kostýmu. Rozhodnete-li se pro druhou možnost, pak můžete vstoupit do světa půjčovny kostýmů.

Rezervace kostýmů a masek Karviná

V případě zájmu o zapůjčení kostýmu, masky, se nespoléhejte na tzv. výhodné last minute, jak je tomu u pobytových a poznávacích zájezdů. Zde naopak platí v přeneseném slova smyslu spíše first minute, respektive přísloví „kdo dřív přijde, …“. Část roku může být tzv. mrtvá, když půjčovna kostýmů v blízkosti Vašeho bydliště bude prázdná, tj. bez náporu zákazníků. Během roku jsou však také exponované měsíce a dny, kdy se naopak dveře půjčovny kostýmů nezavřou. A pokud byste chtěli právě v tomto období mít vysněný kostým, můžete také odejít s prázdnou. V případě zápůjčky kostýmu se tak vyplatí nelenit, a dopředu si ho zamluvit, pokud tedy víte alespoň přibližný datum plánované akce. Je možné, že první rok se Vám nepodaří být v půjčovně kostýmů včas, zato pro další rok budete nejen na správném místě, ale také ve správný čas.

Nezávazná rezervace kostýmů

Některé půjčovny kostýmů nabízí nejen závaznou, ale také nezávaznou rezervaci kostýmů. Taková rezervace se Vám bude hodit právě ve zmiňovaném případě, kdy ještě nevíte přesný datum plesu, bálu apod. Podmínky nezávazné rezervace se mohou u jednotlivých půjčoven lišit, a tak určitě doporučujeme se s nimi dopředu obeznámit, ostatně to i se závaznou rezervací a samotnou výpůjčkou. Mějte totiž na paměti, že pokud by došlo k poškození kostýmu, tak se nemůžete moc divit, že po Vás bude chtít půjčovna určitou kompenzaci.

Půjčovna kostýmů – vyzkoušení a vyzvednutí kostýmu

Půjčovny kostýmů mohou fungovat ve formě kamenné půjčovny kostýmů, kam si můžete zajít kostým osobně vyzkoušet, následně vyzvednout, a v dohodnutý termín také vrátit. Můžete se však také setkat s internetovou půjčovnou kostýmů, kde jsou však již přeci jenom rizika, a to pro obě strany. Je-li to možné, pak ve Vašem zájmu zajděte do kamenné půjčovny kostýmů, a to již právě z možnosti vyzkoušení kostýmu. Pokud byste chtěli využít internetové půjčovny, pak je to svým způsobem, jako byste si kostým kupovali. Kostým může na fotce vypadat jinak, než ve skutečnosti, tj. nemusí Vám vůbec sedět, líbit se Vám. Z toho důvodu přináší fyzické půjčovny kostýmů výhody oproti prodejnám nabízejícím prodej kostýmů.

Půjčovna kostýmů – možnost zaslání kostýmu poštou

Nevylučuje se však, pokud si Vámi vybraný kostým osobně vyzkoušíte, nezávazně zamluvíte, a pak si ho necháte poslat poštou. Tento způsob pro Vás může být výhodný, pokud v místě Vašeho bydliště není žádná půjčovna kostýmů. Poštovné může vyjít levněji, než benzín a čas, který byste museli věnovat tomu, abyste si pro kostým zajeli, vyzvedli ho, a pak ho zase dovezli.

Cena za vypůjčení kostýmu, vypůjčení masky Karviná

Určitě Vás bude zajímat, kolik zaplatíte za výpůjčku kostýmu, či masky. Možná, že polemizujete nad tím, abyste přeci jenom investovali do nákupu nového kostýmu. Rozhodnete-li se pro zapůjčení kostýmu, pak pro Vás máme dobrou zprávou. Cena za zápůjčku je minimálně poloviční, ne-li třetinová, než kdybyste si kostým kupovali. Za kostým, podle jeho složitosti, zpracování apod., můžete dát, tedy za jeho vypůjčení již kolem 200 Kč. Za tuto cenu byste nový kostým jen těžko sehnali. Spíše se nedostanete pod 600 Kč, ale také 1000 Kč.

Jaké jsou podmínky zapůjčení kostýmu?

V rámci každého zapůjčení věci, která Vám neříká pane, se setkáte s podmínkami zapůjčení, nejinak je tomu také v případě půjčovny kostýmů. Půjčovna kostýmů po Vás může chtít tzv. vratnou kauci určité částky, a to pro případ, že byste například již kostým snad zapomněli vrátit. Ne, že by snad výše vratné kauce pokryla náklady na pořízení kostýmu, ale alespoň zčásti ho kryla. Kostým Vám také nebude zapůjčený, pokud jste nedosáhli určité věkové hranice, povětšinou se udává 15let. A pak je tu také ochrana půjčovny, kdy dojde ke zjištění, že Vámi vrácený kostým, který jste měli zapůjčený, je poškozený. I přes Vaši opatrnost může třeba dojít k tomu, že Vás někdo nechtěně poleje, přišlápne Vám kalhoty, vlečku apod. V takovém případě se poměrná částka odečte z vratné kauce, a zbytek Vám půjčovna vyplatí zpět. Podmínky zapůjčení pak také obnáší přesné vymezení doby zápůjčky, tj., kdy máte kostým vrátit. Pokud by se stalo, že ve stanovený den, kostým nevrátíte, pak si může půjčovna účtovat určité procento z prodlení apod.

Půjčovna dětských kostýmů, kostýmů pro dospělé Karviná

Kostýmy frčí, jak u malých, tak velkých. Nejen tedy ratolesti chtějí, či potřebují mít kostým pro různé příležitosti. Mezi kostýmy pak najdete kostýmy nevšední, ale také kostýmy, které jsou velmi oblíbené. U oblíbených, žádaných kostýmů musíte počítat, že budou dopředu zamluvené. Pokud tedy například budete potřebovat kostým čerta, anděla, pak máte téměř nulové šance, pokud se o kostým budete zajímat na konci listopadu, apod.

Oblíbené dětské kostýmy

Která holčička by nechtěla být princeznou, případně čarodějnicí? Který kluk by nechtěl být supermanem, batmanem? Vedle těchto základních kostýmů, si však mohou děti vybírat z opravdu bohaté nabídky filmových a pohádkových postav. Záleží samozřejmě na možnostech konkrétní půjčovny kostýmů. Pokud si však půjdete do půjčovny pro kostým včas, pak je velká pravděpodobnost, že Vámi vybraný kostým bude k mání, ať už ten, který přímo chcete, nebo obdobný. Kostým může být kompletní, nebo také v podobě variability sestavení, tj. paruky a doplňků.

Oblíbené kostýmy pro dospělé

Již výše jsme zmínili kostýmy, které se zapůjčují pro 5. prosince. Mikuláš, anděl a čert tak u dospělých v tomto období vedou. Ne nadarmo se říká, že kdo si hraje, nezlobí. Proč by se do kostýmů měly oblékat jen děti? Obliba kostýmů pro dospělé stoupá, a z toho důvodu, je výběr kostýmů čím dál větší a bohatší. V případě kostýmů pro dospělé se můžete setkat například s pohádkovými postavami, postavami z hororu, retro kostýmy, pirátskými kostýmy, kostýmy celebrit, indiánskými kostýmy aj.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20314 (magazinkarvina.cz#9)


Diskuze a zkušenosti

Petr | 04.12.2017 10:28
Skvělá zpráve je, že máme půjčovmnu kostýmů v Karviné:-) Je to opravdu skvělý nápad :-) Chybí mi nějaký kontakt nebo alespoň adresa kde mám osobně dojít. Je to


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat