Výuka angličtiny Karviná

Bez angličtiny se dnes už téměř neobejdete. Angličtina je vyžadována v zaměstnání, potřebujete ji při komunikaci v zahraničních zemích a také mnohé produkty a výrobky jsou popisovány anglicky bez překladu.

Musíte v zaměstnání používat angličtinu?

Ve škole jste angličtinu buď neměli, nebo jste jí nevěnovali příliš pozornosti a jen tak jí proplouvali? Až s nástupem do zaměstnání jste toho však začali litovat? Je po Vás v práci angličtina vyžadována? Komunikujete se zahraničními klienty a píšete obchodní dopisy v angličtině? Operujete pouze s tím, co si pamatujete ze školy a potřebovali byste prohloubit své znalosti? Pokud nenabízí výuku angličtiny Váš zaměstnavatel jako firemní benefit, můžete se do kurzu přihlásit bez problému sami. V nabídce jsou dokonce přímo kurzy Business english zaměřené na výuku obchodní angličtiny. Pokud pokulháváte v angličtině tak nějak všeobecně, vyberte si kurz, který se zaměřuje na angličtinu celkově - na tvoření vět v jednotlivých časech, na rozšíření slovní zásoby, na komunikaci, výslovnost atd.

Roční pomaturitní studium angličtiny

Nevyšly Vaší dceři nebo synovi po maturitě přijímačky na vysokou školu? Chce to Vaše dítě příští rok zkusit znovu? Co ale dělat v mezidobí, než budou další přijímací zkoušky? Jednou z možností je, že bude pracovat. Druhou, že tento rok využije k prohloubení svých jazykových dovedností prostřednictvím ročního pomaturitního studia angličtiny. Pokud toto studium nastoupí následně po dokončení střední školy, zůstává mu stále statut studenta. Nepřijde o žádné studentské výhody a stát za něj bude i nadále odvádět zdravotní pojištění. Rok věnovaný pouze studiu angličtiny jej navíc perfektně připraví na angličtinu na vysoké škole, pokud ji tam bude mít, a také do budoucího zaměstnání. Studenti, kteří se nedostali na vysokou školu, a nastoupí tudíž do práce s tím, že za rok budou přijímačky opakovat, už pak po ročním „studijním výpadku“ mají problém začlenit se opět do procesu učení. Zvyknou si na pracovní život a další vzdělání už pak pověsí na hřebík. Díky** ročnímu pomaturitnímu studiu** plynule naváží na další vzdělávání. Školy zaměstnávají kromě českých učitelů také rodilé mluvčí, se kterými studenti především konverzují, aby odposlouchali správnou výslovnost.

Individuální výuka angličtiny Karviná

Pokud nechcete docházet na veřejné kurzy angličtiny, můžete se rozhodnout pro individuální výuku angličtiny. To znamená, že učitel by docházel k Vám domů a hodinu angličtiny vedl pouze s Vámi. Každému vyhovuje jiný způsob učení, někdo potřebuje více klidu, někdo více času, vadí mu, když musí čekat na ostatní, nebo když jej ostatní vyrušují. U individuální výuky máte jistotu, že se bude učitel věnovat jen Vám. Díky tomuto způsobu se můžete více zaměřit na to, co Vám dělá problémy. Individuální výuku angličtiny může zvolit každý nehledě na věkovou skupinu. Ideální je, pokud se chystáte například do zahraničí a potřebujete se rychle v jazyku zdokonalit. S učitelem se domluvíte například na odpolední návštěvy v každý všední den. Učitel Vám v závěru zadá úkoly, které byste měli do příští návštěvy vypracovat.

Jaké jsou úrovně angličtiny?

Při přihlášení do kurzu angličtiny projdete jako první testem, podle kterého bude určena** úroveň Vašich anglických znalostí** a budete přiřazeni do skupiny se stejnou úrovní. Úrovně znalosti anglického jazyka se dělí na začátečníky, mírně pokročilé, středně pokročilé, pokročilé a jazykově způsobilé. Pokud budete na základně testu přiřazeni například do skupiny mírně pokročilých a po měsíci zjistíte, že vše probírané znáte a zvládli byste více, nebojte se ozvat, aby Vás přeřadili o úroveň výše. Stejně tak, pokud zjistíte, že tuto úroveň nestíháte a potřebovali byste zvolnit, můžete se přesunout do skupiny níže. Testy jsou spíše orientační a teprve až samotná výuka ukáže, jak na tom jste.

Cambridgeské zkoušky

Cambridgeské zkoušky jsou vůbec těmi nejuznávanějšími zkouškami z angličtiny vůbec, a to v celosvětovém měřítku. Cambridgeské zkoušky se rozdělují na několik úrovní. Můžete získat zkoušku ze základních znalostí a postupně dojít až úplně nejdál. Pokud se budete ucházet o zaměstnání, kde požadují anglický jazyk, a ukážete** certifikát z Cambridgeské zkoušky**, máte o mnoho větší šanci na přijetí než uchazeči, kteří tuto zkoušku nemají. U Cambridgeských zkoušek jsou prověřovány čtyři základní dovednosti, a to poslech, mluvení, četba a psaní. Cambridgeské zkoušky mají celkem pět úrovní. Nejzákladnější je ** KET**, poté PET, FCE, CAE a CPE, která je nejvyšší. Ceny Cambridgeských zkoušek se pohybují od cca dvou a půl tisíc do cca šesti tisíc v závislosti na výšce úrovně. Předpokládá se, že když už zkoušku zaplatíte, opravdu ji chcete zvládnout a věnujete jí řádnou přípravu. Pokud zkoušku neuděláte, peníze se Vám nevrací.

Příprava na Cambridgeské zkoušky

Pokud se chcete** přihlásit do kurzu angličtiny**, a víte, že Vašim cílem je Cambridgeská zkouška, nehlaste se do klasické kurzu, ale rovnou do kurzu přípravného, který se zaměřuje na Cambridgeské zkoušky. V přípravném kurzu budete probírat všechna možná cvičení, které Vás mohou u zkoušky potkat, projdete si i starší testy apod. Na jazykových školách si také můžete zajít na cvičnou zkoušku, které školy pořádají. Nebývá to pravidlem, ale většinou jednou až dvakrát ročně škola takovouto možnost nabízí. Vyzkoušejte si například nižší úroveň, a pokud ji zvládnete bez problému, víte, že na to máte, a bude lepší připravovat se na úroveň vyšší. Můžete vše prokonzultovat i se svým učitelem angličtiny, který Vám dá doporučení, která úroveň Cam. zkoušky by pro Vás byla vhodná.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20301 (magazinkarvina.cz#7)


Přidat komentář