Sekačky na trávu výběr

Máte zahradu a přemýšlíte nad výběrem vhodné sekačky na trávu? Je Vaše zahrada rozsáhlá, členitá, nebo spíše menší s rovnou plochou bez stromů a keřů? Všechny tyto aspekty je třeba při nákupu sekačky zohlednit.

Co promyslet před nákupem sekačky?

I když se celou zimu těšíme na to, až roztaje sníh na zahrádce a budeme ji moci zase naplno využívat, teplé počasí s sebou přináší povinnosti. O zahradu je třeba pravidelně pečovat, a to nemluvíme jen o vytrhávání plevele a výsadbu zeleniny. Zahrada se musí pravidelně sekat. Tomu se nevyhne žádný majitel travnatého pozemku. Navíc, přijde-li deštivé období, roste tráva téměř před očima. U menších zahrádek není sekání až takový problém, ale větší plochy si vyžadují obětování většího množství Vašeho času a také pořádné vybavení. Výkonná sekačka Vám může celý proces sekání značně usnadnit. Pokud zvažujete koupi nové sekačky, zohledněte při ní jak velikost sekané plochy, tak svažitost terénu, množství nejrůznějších zákoutí a dosah kabelu sekačky, jestliže zvažujete pořízení sekačky elektrické. Do koupě se nevrhejte po hlavě, ale zajímejte se o různé typy sekaček a jejich vhodné použití.

Sekačky s pojezdem, sekačky bez pojezdu

Máte-li rovnou plochu zahrady bez překážek, která je ale více rozlehlá a její sekání by Vám zabralo rozhodně delší čas, doporučujeme zvolit sekačku s pojezdem. Sekačce s pojezdem stačí nastavit pouze směr a následně pojede a bude sekat sama. Před sekačkou by ale neměly být žádné překážky, svahy apod. U sekačky s pojezdem lze navíc nastavit rychlost. Sekačka bez pojezdu se naopak hodí do členitějších zahrad, kde jsou překážky v podobě pařezů, keřů a stromů. Dále se hodí do zahrad, které mají menší plochu a pojezd je tak u sekačky zbytečný. Sekačku bez pojezdu řídíte vy sami. Někdo bere sekání zahrady i jako přínosnou fyzickou aktivitu, při které se zapotí a shodí nějaké ty kalorie. Proto dává přednost sekačkám bez pojezdu.

Rotační sekačky elektrické

Rotační elektrické sekačky jsou vhodné k sekání menších ploch. Elektrická sekačka je připojena elektrickým kabelem do zásuvky, takže než si ji pořídíte, zjistěte zda máte v garáži nebo jinde elektrickou zásuvku pro připojení. Využít samozřejmě můžete i prodlužovací kabel, pokud by Vám kabel sekačky nedosahoval. Při sekání elektrickou sekačkou je dobré kabel držet v ruce, aby se Vám nestalo, že jej přeseknete. Elektrické sekačky jsou výhodné z hlediska své ceny, protože patří k levnějším. Zároveň nebývají hlučné a jsou váhově lehké. Elektrická sekačka umožňuje zároveň ekologický způsob sekání. Pro zahrady menšího typu jsou elektrické rotační sekačky ideální. Rotační sekačky fungují na principu sekání rotačním nožem uloženým horizontálně.

Rotační sekačky benzínové

Rotační benzínové sekačky se používají k sekání středně velkých a více členitých zahradních ploch. Jejich výhodou je to, že s nimi můžete posekat i složitější terén z hlediska jeho svažitosti a nerovností. Při sekání benzínovou sekačkou nejste omezeni vzdáleností na rozdíl od sekačky elektrické, která se řídí dosahem jejího kabelu. Benzínová sekačka zvládne posekat i hustý a vysoký travní porost, má větší výkon. Rotační benzínové sekačky ale počítejte s vyšší pořizovací cenou oproti sekačce elektrické. Při nákupu rotační sekačky se ptejte na její hlučnost. Benzínové bývají zpravidla hlučnější než elektrické. V případě, že máte kolem své zahrady sousedy a nebydlíte někde na samotě, by se nemuselo Vaše hlučné sekání setkat s pozitivními ohlasy. Ke svému okolí bychom měli být vždy ohleduplní, a to platí i v případě zkulturňování našeho pozemku. Veškeré normy splňují moderní sekačky se čtyřtaktními motory.

Jaká sekačka se hodí do špatně dostupných míst?

Ideální sekačkou pro sekání špatně dostupných míst je** sekačka strunová**. Kam nemůže benzínovka, dostane se strunovka. Máte-li problém se sekáním trávníku podél zdí, chodníků, pařezů, keřů a stromů, hravě jej vyřešíte použitím strunové sekačky. Strunové sekačky jsou nabízeny v podobě elektrických sekaček a aku sekaček.

Chcete sekačku, která seká sama?

Sekačky, které sekají samy, jsou hitem poslední doby. Jedná se o sekačky robotické. Svou přízeň si u svých uživatelů získaly velmi rychle a nyní zažívají doslova boom. Robotické sekačky jsou ideální pro sekání menších ploch bez výrazně vysoké a husté trávy. Sekačku zkrátka položíte na místo, kde potřebujete trávu posekat, zapnete, a pak už jen můžete relaxovat pod zahradním altánkem s knihou v ruce a zálibně sledovat, jak robotická sekačka dělá práci za Vás. Robotické sekačky mají dešťové, nárazové, pádové a travní senzory. Uvidíte, že** robotická sekačka** si rychle získá Vaši důvěru a brzy se stane nejlepším kamarádem všech obyvatelů domu. Už se nebudete doma muset hádat, kdo dnes poseká trávu, robotická sekačka tento spor vyřeší za Vás.

Zastřihávání trávníku vřetenovou sekačkou

Ačkoliv žijeme v moderní době, mnoho z nás se rádo vrací ke stylu retro. Chceme-li být retro i na naší zahradě, pořiďme si vřetenovou sekačku, která slouží nikoliv k sekání, ale ke zastřihávání trávníku. Vřetenová sekačka je sekačka ruční a její používání nevyžaduje žádnou velkou námahu. Nehodí se rozhodně na úpravu velkých ploch. Její šikovnost využijeme při zastřihávání menších trávníčků, které chceme mít opravdu „jako ze žurnálu“. Vřetenová sekačka se hodí na stříhání ploch kolem pergoly, altánu, bazénu, grilovacího koutku, kolem terasy apod. S vřetenovou sekačkou budete mít nejen krásně zastřižený trávník, ale zároveň bude při sekání vypadat stylově a sousedi na Vás budou zvědavě pokukovat přes plot.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20300 (magazinkarvina.cz#1)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat