Chovatelské potřeby Karviná

Každý chovatel by měl před pořízením zvířete zvážit, co všechno bude jeho nový mazlíček potřebovat. Chovatelské potřeby pak lze pořídit buď v kamenném obchodě, nebo na e-shopu.

Než si pořídíte zvíře

Než si pořídíte zvíře, pořádně si zjistěte, co zrovna Váš miláček bude potřebovat k životu a ke svému pohodlí. Nezáleží na tom, zda si plánujete pořídit psa, kočku, papouška, křečka, rybičky nebo leguána. Každé zvíře má své potřeby a o každé je potřeba se pravidelně starat. Víte, jaké krmení je pro něj nejvhodnější? Kde bude spát? Zda má nějaké zvláštní potřeby? Jak zajistit, aby nebylo nebezpečné pro okolí?** Obchody s chovatelskými potřebami** disponují širokým výběrem krmiva a doplňků pro zvířata včetně klecí, hraček, pelíšků atd. Navíc Vám zde mohou i poradit, pokud si nebudete s výběrem jistí.

Chovatelské potřeby nabídka

V obchodě s chovatelskými potřebami seženete vše nezbytné pro psy, hlodavce, kočky, rybičky sladkovodní a mořské, plazy, fretky, koně a ptáky. Při výběru se dále orientujete na to, co je určeno pro mláďata, co pro dospělá zvířata a co pro jednotlivé rasy, jedná-li se o psy. Vlčák například nemůže mít stejný obojek jako čivava.

Potřeby pro psy

Pes a kočka jsou u nás asi nejčastěji chovanými zvířaty. Z těchto dvou je na péči náročnější pes, kterého musíme i pravidelně venčit, nemá-li boudu přímo na zahradě, a s některými je nutné chodit i do psích salonů na zastřihávání drápků, stříhání srsti a čištění análních žlázek. Plánujeme-li si pořídit psa, měli bychom mít načteny všechny potřebné informace o dané rase. Co všechno bude náš mazlík potřebovat? Mezi základní chovatelské potřeby pro psy patří: krmivo, misky, náhubek, vodítko/postroj a výcvikové pomůcky. Jako další je dobré svému psovi pořídit reflexní pásky na ťapky či přímo reflexní psí obleček, pokud s ním chodíte denně ven. Pokud by se Vám pes vysmekl a běžel k silnici, řidiči jej snáze uvidí a mohou zareagovat. Pro menší pejsky jsou pak vhodné přepravní tašky, pro větší přímo přepravky. Nezapomeňte svému psíkovi pořídit také hračky, například zároveň sloužící k čištění zubů. Budete-li se svým psem cestovat a převážet ho v autě, v nabídce chovatelských potřeb jsou autosedačky, bezpečnostní postroje, mříže, síťky a cestovní postroje. Majitelé rodinných domků a jiných objektů by měli také upozornit všechny příchozí návštěvy, že za plotem je pes. K tomu nám slouží nejrůznější výstražné cedulky.

Potřeby pro kočky

Kočky chované venku toho zase až tolik nepotřebují. Hlavní je krmivo. Kočky chované doma už však vyžadují větší péči. Nepočítáme-li kočičí žrádlo, měli byste jako první své micce pořídit kočičí záchodek se stelivem. Kočku nevyvenčíte jako psa. Kočičí záchodek v bytě umístěte na místo, kde nebude příliš na očích, například na chodbu. Kočka dále potřebuje škrabadlo, aby Vám neničila nábytek obrušování drápků, a svůj pelíšek. Mezi další potřeby pro kočky patří vodítka, hračky, misky, průchozí dvířka, obojky a postroje, přepravky a přepravní tašky. Pro koťata, která ještě potřebují kojit, ale kočka z nějakého důvodu nemůže, lze pořídit i kojeneckou soupravu. Máte-li kočku dlouhosrstou, pořiďte také hřebínky pro vyčesávání její srsti. Kočku je třeba vyčesávat každý den.

Potřeby pro hlodavce

Mezi nejčastěji doma chované hlodavce řadíme** morčata, činčily, králíky, fretky, osmáky, myši a potkany**. Pro všechny je základem krmivo a klec a podestýlka. Hlodavci si dokáží opravdu vyžít s nejrůznějšími hračkami, jako jsou houpačky, domečky s různými otvory a prolézačkami apod. Jsou to opravdu živá a rychlá stvoření.

Potřeby pro ptáky

Ptákovi do jeho klece pořiďte pítko, krmítko, bidýlko, houpačku a podestýlku. Andulce můžete dát do klece i malé zrcátko. Ráda se pozoruje a povídá si s „kamarádem“.

Chovatelské potřeby do terárií

Máte-li zvíře, které se chová v teráriu, budete potřebovat osvětlení do terária, teploměry, vlhkoměry, různé podložky, kameny, jeskyně, kde se může zvíře schovat, misky, topné kabely a další.

Pamlsky pro zvířata

Každé zvíře ocení i nejrůznější pamlsky, které lze rovněž sehnat v chovatelských potřebách. Pamlsky můžete například u psů spojit s jejich výcvikem. Za každý správně splněný povel dostane pamlsek. Starost o zvíře nepodceňujte. Každé zvířátko je jiné a každé vyžaduje jinou péči.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20297 (magazinkarvina.cz#6)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat