Lepení fólií na okna i karosérii - Karviná

Potřebujete nějak vylepšit své auto? Zkuste autofólie. Nejen, že se zlepší design vašeho vozidla, ale fólie mají ještě ochranné vlastnosti, které vám zpohodlní cestování a vaše vozidlo udrží déle v pořádku.

Autofólie není jen estetický prvek. Tento produkt má hned několik výhod. Chrání před UV zářením zejména v létě. Také ztmavuje okno, tudíž dovnitř neuvidí někteří zloději, kteří by pro případné artefakty ve voze zničili vozidlo. Autofólie ovšem díky své struktuře při rozbití skla zanechá okna v celistvějším stavu. Při auto nehodě se tak nerozdrobí v částečky ostrých střepů, které by vás mohly zranit.

Autofólie

Jak vypadá autofólie a z čeho se skládá? Tento produkt se vyrábí buď z jednoho kusu, nebo z více vrstev, které se překrývají. Díky tomuto efektu se fólie stává odolnější, protože je tu pojistka v případě poničení. Pokud se zničí jedna vrstva, jistí ji řada dalších. Autofólie si lidé vybírají zejména kvůli tónování oken. Na výběr máte z mnoha barevných odstínů a také si můžete vybírat, jakou propustnost světla chcete díky fólii mít. Výhodou autofólii je skutečnost, že ji můžete kdykoli z okna odstranit, což by v případě klasického tónování skla bylo nemyslitelné. A hlavně i dražší. V dnešní době není zanedbatelný ani fakt, že fólie zpevňuje okna, díky čemuž se znesnadní přístup zlodějů do vozidla.

Autofólie - využití

Je spousta možností, jak si nechat vylepšit skla či karoserii vozu, ovšem** lepení autofólií** nabízí mnoho výhod, které stojí za zvážení nechat si své vozidlo tímto způsobem vylepšit. Devizou folie je především rychlá instalace, která vás nijak neomezí v běžném provozu, kdy byste se museli rozloučit s autem na delší dobu. Není totiž nutné při instalaci folie demontovat veškerá skla z automobilu, dokonce se jedná o tak snadnou práci, že za vámi může přijet odborník domů a daný úkon provede u vás na zahradě nebo na parkovišti či v garáži. Ovšem nejedná se o práci, kterou by mohl provést laik, proto se do ní nepouštějte. Autofólii může instalovat pouze profesionál. Vy ale nemusíte jezdit do servisu, pokud nemáte čas, naopak jej ušetříte. Jak jsme již zmínili, díky instalaci autofólie se eliminuje riziko zranění při autonehodě, potažmo i poničení interiéru vozidla. Autofólie drží sklo pohromadě. Pokud k jeho poškození ale přeci jen dojde, nemusíte platit za výměnu všech oken, které by byly zhotoveny ve stejném dezénu, což se například u tónování skel může stát. Po deformaci okna je možné aplikovat stejný odstín autofólie. Pokud by tedy došlo k poškození fólie, stačí ji vyměnit za pár minut opět u vás. A za málo peněz.

Profesionální instalace autofólií

Tato služba netrvá sice příliš dlouho, ovšem, jak jsme zmínili, musí ji provádět profesionál. Jde totiž o profesionální práci, která vyžaduje dodržování přesně daných postupů, jenž zajistí správné umístění fólie, která díky svým vlastnostem ochrání majitele vozu i stroj samotný. Základním stavebním kamenem těchto prací je již manipulace s kvalitním nářadím. Fólie je citlivá a díky špatné manipulaci ji můžete snadno přetrhnout, což je pak jen zmařená investice. Je nutné mít kvalitní nářadí a pomůcky, které jsou určené výhradně pro práci s autofóliemi. Tyto nástroje musí splňovat náročné požadavky, aby byly dané fólie instalovány tak, aby splňovaly nejen estetickou, ale i praktickou funkci. Aby se na sklo nanesla čistá a čirá autofólie, která neponičí dezén skla, je zapotřebí pracovat v bezprašném a dobře osvětleném prostoru, díky němuž odhalíte nedokonalosti instalace. Důležitá je i znalost jednotlivých značek a produktů, protože s každým se pracuje jinak. To ovšem platí i pro znalost automobilů, protože i s každou značkou se pracuje jinak.

Jak instalovat autofólie

Sice jsme zmínili, že instalaci máte nechat na odbornících, ovšem díky vhledu do těchto prací snáze pochopíte účel a výhody produktů. Instalace autofólií je specifická už jen tím, že každý výrobce autofólií vyžaduje vlastní systém těsnění okolo oken a výplně dveří. Proto tato skutečnost vyžaduje i odlišný přístup ke každému modelu jak fólie, tak i automobilu, který má být s fólií kompaktní prvek. Ptáte se, co určuje konečný výsledek tónování autoskel? Je to technik, tudíž si musíte vybrat toho nejlepšího. Zručného, zkušeného, někoho, na koho máte dobré reference. V tomto směru nešetřete. Chcete mít pěkná autoskla a vozidlo a ne špatně odvedenou práci, jejíž oprava vás bude stát finance i čas navíc. Jak jsme již zmínili, instalace autofólií se skládá z mnoha jednotlivých kroků a každý z nich má svůj specifický význam. Konečný výsledek tónování autoskel může ovlivnit i samotný zákazník, který si sám vybere dezén pro své vlastní auto. Montáž samotnou ovšem nechá na technikovi.

Montáže autofólií

Jak probíhá montáž autofólie? Asi si říkáte, že není možné, aby úkon byl tak rychlý, když se jedná o několik kroků. Ovšem v případě zručného odborníka se celý proces významně urychlí. Samotné instalaci předchází příprava autofólií, které se přizpůsobují velikosti skla a to probíhá podle měření venkovní strany skla. Autofólii technik vytvaruje dle tvaru daného typu skla okna a posléze fólii připevní z vnitřní strany vozidla, aby se vrstva nepoškodila vnějšími vlivy. K instalaci se používá voda s mýdlovým prostředkem (složení typu Jaru), který zabraňuje okamžitému připevnění fólie ke sklu, takže se dá s tímto prvkem po skle déle posouvat a manipulovat s ním do požadované polohy. Fólie se na sklo připevní pomocí stěrky, s níž se na sklo přilne vrstva bez vzduchových bublin a jiných vnějších faktorů. Po dokončení prací se nesmí stahovat okénko vozidla po dobu 48 hodin** **. Právě za tuto dobu vyschne zbytek vody, která zůstala pod fólií a zaschne speciální lepidlo.

Fólie pro karoserie

Fólie mají mnohem širší využití, než je pouhá instalace na okénka. Tento produkt můžete využít i na změnu laku vašeho auta. Fólie tohoto typu se nazývá Colorchange a je příhodná pro změnu barvy laku vozidla. Nejde ovšem o náhradní řešení trvalé změny laku vozidla, tento proces aplikace fólie nenahradí, protože nemůže zajistit náhradu lakování barvou, která k povrchu vozidla lépe přilne. Fólie s dočasným efektem jsou ale skvělé v případech, kdy např. potřebujeme olepit firemní vozy stejným prvkem. Můžeme také za pomocí fólii aplikovat na karoserii různé nápisy, které vaše vozidlo zvýrazní. Fólie samotná také ochrání povrch vašeho vozidla před vnějšími vlivy. Stejně jako v případě okenní autofólie.

Změňte vzhled vašeho vozidla díky autofóliím. Jejich výhodou je rychlost, přesnost a snadná aplikace. Povrch vašeho vozidla je pak nejen inovován, ale také chráněn před vnějšími vlivy. Můžete měnit vzhled vašeho vozu podle nálady i příležitosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20295 (magazinkarvina.cz#52)


Diskuze a zkušenosti

Hornacek | 12.02.2019 11:20
Dobry den chtěl jsem se zeptat když bych potřeboval polepit kousky z PALUBNI DESKY byl by to problem palubni deska puvodni barva seda a chtěl bych červenou děkuji za odpověd


Přidat komentář