Auto Nissan Ostrava - Sportovní vozy

Budete si kupovat nové auto? Chtěli byste mít sportovní vůz? Sportovní vozy jsou lákadlem a zálibou většiny mužů. Rychlost, vysoký výkon, závratné zrychlení a aerodynamický design – kdo by odolal?

Kluci si už jako malé děti rádi hrají s autíčky a představují si sami sebe na místě řidiče. Když se s chlapců stanou muži a přijde řada na koupi vlastního automobilu, většina kupujících dá přednost praktické stránce vozu než svým tajným přáním. Přesto mít svůj vlastní sporťák je stále snem mnoha mužů. A kdo říká, že se ho musíte vzdát?

Autosalon Nissan sportovní vozy v Ostravě

Patříte mezi příznivce sportovních vozů? Rádi byste se podívali na nejnovější modely sportovních automobilů na vlastní oči? Chcete si prohlédnout interiér, anebo si vyzkoušet testovací jízdu? Pak se směle vydejte do nového autosalonu firmy Nissan Doležal v Ostravě na Hornopolní, kde vás uvítají každý všední den** od 8 do 17 hodin.**

Více informací a kompletní nabídku vozů značky Nissan včetně jejich základních parametrů, stručné charakteristiky a spousty fotografií naleznete na internetových stránkách www.nissandolezal.cz, kde se můžete objednat také na testovací jízdu.

Sportovní vůz Nissan

Hledáte vůz, se kterým si užijete zábavu a radost z jízdy, z rychlosti a ze špičkového ovládání automobilu? Láká vás závratné zrychlení z nuly na sto kilometrů během několika vteřin, které jiné vozy nedokáží nabídnout? Přitahují vás ladné a aerodynamické tvary, které samy o sobě evokují rychlost? Chcete automobil, za kterým se každý otočí? Pak vaše volba s největší pravděpodobností padne na sportovní vůz.

nisssan ostrava

Sportovní vozy a jejich typy

Sportovních vozů existuje celá řada. Liší se svým designem, výkonem, výbavou i svým zaměřením. Obecně lze mezi sportovně laděnými vozy rozlišovat následující typy automobilů:

Kabriolet (Cabriolet, Cabrio) - volnost a nevázanost

Když se řekne sportovní vůz, většinou si představíme nadupaný kabriolet. A je tomu vskutku tak – kabriolet patří mezí typické zástupce sportovních vozů. Nejčastěji můžeme vidět kabriolety dvoudvéřové, spíše výjimečně pak čtyřdvéřové. Mnoho sportovních kabrioletů má jen dvě přední sedadla a pokud jsou sedadla i vzadu, pak je s nimi již při návrhu automobilu počítáno pouze jako s rezervním místem, takže zadní sedadla bývají poněkud stísněnější.

Pro kabriolet je typická otevřená karoserie, kterou lze zakrýt skládací látkovou střechou. Kabriolety, které nemají ani skládací střechu, se však také občas objevují. K některým kabrioletům se na přání naopak dodává pevná střecha, která však není skládací ale snímací – střechu si na auto namontujete většinou tehdy, když končí léto a začíná chladné období roku. Této speciální sundavací střeše se mezi fajnšmekry říká hardtop. Po jejím nasazení a připevnění se z kabrioletu rázem stane sportovní Kupé.

Kabriolet - souznění s přírodou

Nejspíše byste předpokládali, že kabriolety budou patřit mezi nejoblíbenější vozy tam, kde je po většinu roku teplo a slunečno. Jenže tomu tak není. Z průzkumů vyplynulo, že kabriolety patří mezi nejoblíbenější automobily paradoxně v zemích severní Evropy. Vysvětlení je jednoduché – v severských zemích mají lidé přírodu v mnohem větší úctě než my a proto k ní mají také blíže. Kabriolet, který je otevřený, umožňuje cítit se součástí přírody i za jízdy autem. Proto lze kabriolet vnímat nejen jako sportovní vůz, ale také jako vůz určený těm, kteří mají rádi volnost a chtějí mít k přírodě blíž.

kabriolet

Kupé - sportovně laděný vůz

Další typický sportovní automobil představuje Kupé, označované také jako Coupé. Pokud si Kupé představujte podobně jako vlakové kupé, kde jsou sedadla umístěna naproti sobě, pak jste na omylu. Kupé samozřejmě sedadla naproti sobě nemá. Kupé má zásadně pouze dvoje dveře a většinou pouze jednu řadu sedadel. Pokud je přítomna i zadní řada sedadel, je brána pouze jako rezervní, takže případným pasažérům nabízí jen málo místa. Pro vozy Kupé se občas používá také název Berlinetta. Dalo by se říci, že Kupé je Kabriolet s pevnou střechou, nebo také naopak, že Kabriolet je Kupé bez střechy – jiného zásadnějšího rozdílu mezi těmito automobily není.

Často můžeme vidět i jiné dvoudvéřové automobily (resp. třídvéřové – to pokud počítáte i zadní výklopné dveře zavazadlového prostoru) – dvoje boční dveře se objevují také u sedanů, hatchbacků, liftbacků, SUV či off-roadů aj. Dvoje dveře však z auta ještě nedělají sportovní vůz. Kupé se kromě dvou dveří vyznačuje stejně jako každý sportovní automobil vysokým výkonem motoru a velkým objemem válců, aerodynamickými sportovně laděnými tvary a nízko posazeným podvozkem.

Kabriolet-Kupé

Jako Kabriolet-Kupé jsou označovány Kabriolety s plechovou skládací střechou. Kabriolet se tak během několika desítek vteřin dokáže proměnit v Kupé, odtud název Kabriolet-Kupé. Tento typ sportovního automobilu tak spojuje výhody Kabrioletu i Kupé – můžete si užívat volnosti a pokud chcete, vaše auto se může kdykoliv změnit v uzavřené Kupé. Ostatní řešení karoserie je u tohoto automobilu stejné jako u Kabrioletu – dvě dveře a většinou jedna nebo také dvě řady sedadel, přičemž zadní sedadla jsou stíněnější, neboť jsou brána jako rezervní.

Roadster

Roadster na první pohled vypadá jako Kabriolet. Někteří automobilisté nebo výrobci sportovních aut mezi Kabrioletem a Roadsterem nečiní žádný rozdíl. Původně však Roadstery neměly boční okna, někdy ani boční dveře a také jejich výbava byla v porovnání s Kabrioletem o poznání chudší. Některé Roadstery neměly ani skládací střechu.

Dnes je však situace jiná, řidiči jsou náročnější a tak i dnešní moderní Roadstery mají vše, co jejich předchůdcům chybělo. To je také důvodem, proč dnes mnohým fanouškům rychlých aut splývá označení Roadster a Kabriolet v jedno. Někdy můžeme vidět název Roadster-Kabriolet, jindy se pro tento typ sportovního vozu používají označení jako Spider, Spyder, Barchetta aj.

nisssan ostrava

Automobily do nezpevněného terénu

Klasický sportovní vůz je vhodný pro ježdění výhradně na kvalitním povrchu. Sporťáky mohou mít kvůli svému nízkému podvozku problémy dokonce i na horším asfaltu, nemluvě o typických českých silnicích, kde se často musíme vyhýbat jedné díře za druhou. Pokud pro vás sport neznamená jízdu po silnici a přednost dáváte nezpevněnému terénu, pak na automobily označované jako sportovní zapomeňte – pro vás se hodí univerzální SUV nebo terénně zaměřený Off-road.

SUV - na silnice i do lehčího terénu

Automobily označované jako SUV se hodí pro běžné cestování po silnicích, avšak pokud je třeba, díky zvýšenému podvozku, ochranným plastovým lištám a možnému pohonu na všechna čtyři kola dokáží zvládat i cesty lehčím terénem.

nisssan ostrava

Off-road - pro vyjížďky mimo silnice

Zcela samostatnou kategorii tvoří terénní automobily označované jako „Off-roady“. Díky vysokému podvozku, který je navíc speciálně vyroben tak, aby zvládal i velké nájezdové úhly, tyto vozy bez problémů zvládají průjezd i takovými místy, kde by žádný jiný automobil projet nedokázal (hluboké louže, bahno, prudké terénní vlny, kameny apod.).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20294 (magazinkarvina.cz#35)


Přidat komentář