Tibetské léčitelství Karviná

Na jaký způsob léčení se obracíte, když Vás začnou sužovat zdravotní potíže? Jste zvyklí sáhnout vždy po dostupném prášku proti bolesti? Lékárničku plnou medikamentů berete za samozřejmost? Co vyzkoušet alternativní způsob léčby?

 

Tibetská medicína

Zmíněné prášky mohou utlumit bolest, či Vás zbavit trápení na určitou dobu. Otázka však zůstává, za jakou cenu. A pak je tu také onen fakt, zda ony pilulky, či obdobné medikamenty vyřeší skutečné jádro problému. Při léčení by nemělo jít o potlačení příznaků, o jejich utlumení, ale o odstranění příčin nemoci. Nechcete-li dokola plnit Vaši domácí lékárničku volně dostupnými léky proti bolesti hlavy, zad apod., využijte možnosti tibetské medicíny.

Tibetské léčitelství Karviná

Vše, co činíme, jaký způsob života vedeme, se odrazí na našem zdravotním stavu. Vše rozhodně souvisí se vším. I zdánlivé maličkosti, které myslíte, že nijak neovlivní Vaše zdravotní rozpoložení, jsou provázané s Vaším celkovým zdravotním stavem. Každý z nás má uvnitř sebe vrozený léčebný potenciál. Potenciál je však ukrytý v našem nitru. Je lehké ho nerespektovat, nenaslouchat mu, a oslabit ho různými běžnými medikamenty. Vsadíte-li na tibetské léčitelství, pak se jedná o cestu poznání, tj. nalezení Vašeho potenciálu. Neoddělitelnou součástí alternativní léčby, v tomto případě tibetské medicíny, je také změna životního stylu, úprava stravy.

Tibetská medicína – rovnováha mysli a těla

Jakmile naše tělo vykazuje určitou disharmonii, dojde k projevu nemocí. Naše tělo je možné připodobnit skládačce. Jakmile je jedná část skládačky na špatném místě, může se celý systém narušit a zbořit. Není tedy možné se pyšnit dokonalým zdravím, pokud není v harmonii naše mysl a tělo. Není náhodou, že většina, ne-li všechny nemoci, mají svůj původ v psychice. Není-li psychická stránka naší osobnosti v pohodě, dojde k odrazu na fyzickou stránku našeho těla. A tak, i taková „běžná“ chřipka, či jiná nemoc, může mít svůj zdroj právě v psychice. Dokonce i velmi závažné nemoci, a to i ty smrtelné, mohou mít svoji příčinu v psychice. Tibetská medicína se soustřeďuje na terapii, která přináší uvolnění pro mysl, tělo i řeč. Cílem tibetské medicíny je odstranit příčinu nemoci, a dostat mysl i tělo do tolik důležité rovnováhy. Zde je nutno říci, že aby k tomu došlo, jen tak si nevypomůžete běžným práškem proti bolesti. Vše se totiž odvíjí ve Vaší hlavě.

Tibetské léčitelství – diagnostika stavu organizmu

Prvním výchozím a důležitým krokem tibetského léčitelství, je diagnostika. Ostatně, každý lékař, kterého navštívíte, by měl provést vstupní diagnostiku. Možná, že máte osobní zkušenosti, že se na Vás ošetřující lékař prakticky ani nepodíval, a již Vám psal recept na léky. Takovou formu diagnostiky u tibetského léčitelství, nenajdete. Součástí diagnostiky je kladení otázek, analyzování pulzu, případně analyzování očí, jazyka. A to vše s cílem zjistit, jaký je Váš současný zdravotní stav, ale také, v jaké formě se nachází Vaše jednotlivé orgány.

Procedury tibetského léčitelství

Vedle vstupní diagnostiky, nastavení jídelníčku, ale také celkového životního stylu, Vám nabídne tibetské léčitelství různé procedury, které si kladou za cíl posílit účinky samotné medicíny. Terapeut Vám může nabídnout harmonizaci energetické dráhy, zahřívání těla směsí koření, olejovou masáž aj.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20292 (magazinkarvina.cz#13)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat